z życia szkoły ...

Laureat Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego

Pragniemy pogratulować tytułu LAUREATA w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego uzyskanego przez  uczennicę klasy VII. To ogromne osiągniecie otwierające drzwi do każdej szkoły ponadpodstawowej.
 
Wysiłek i intensywna praca Uczennicy zaowocowały! 
 
Cieszymy się, iż przy wsparciu naszej szkoły, pani Renaty Berryman – anglisty, metodyka, uczniowie tak pięknie się rozwijają. 
 
Przykład Uczennicy dowodzi, iż niemożliwe staje się możliwe. Jakaż to motywacja do pracy dla innych. 
 
GRATULACJE DLA OBU PAŃ!

Radość z bycia razem

w naszej szkole najważniejszy jest CZŁOWIEK. Edukacja oparta na współpracy, relacji, zaufaniu. W szkole H2H każdy rozwija kompetencje społeczne, komunikacyjne, team work. 

Wierzymy, że prawdziwy i trwały sukces dający satysfakcję i trwałe efekty, odnosi się za sprawą pracy zespołowej. Każda trudność to nie problem, lecz wyzwanie do przezwyciężenia. 

Mobilność do Sztokholmu

Nasza 6-dniowa wizyta w szkole partnerskie w Sztokholmie, w pełni sfinansowana ze środków europejskich, FRSE.
Wspólnie z uczniami szwedzkiej szkoły rozwijamy kompetencje kluczowe, te językowe, kulturowe, społeczne i merytoryczne. Uczestnictwo w takich projektach pozwala nam nabywać samodzielności, sprawczości i odpowiedzialności za swoje działania. Pozwala poznać system edukacji tego kraju. 

Wizyta Pani Prezydentowej

Małżonka Prezydenta Agata Kornhauser-Duda odwiedziła warsztaty dla ukraińskich dzieci prowadzone w naszej szkole. 
 
Pierwsza Dama rozmawiała o działaniach Szkoły Human to Human w zakresie pomocy Uchodźcom, następnie spotkała się z mamami, aby poznać ich historie i wesprzeć je.
 
W imieniu społeczności Human to Human dziękujemy za to ważne spotkanie

ART FESTIVAL

To dwudniowe wydarzenie łączące w sobie Art oraz English, podczas którego nasi uczniowie odkrywają swoje artystyczne talenty oraz prezentują umiejętności plastyczne, taneczne, muzyczne.
Było pomysłowo, twórczo i kreatywnie. A wszystko to pod czujnym okiem pani Vanessy.

ART drogą do ekspresji siebie

kiedy potrzebujemy wyrazić swoje uczucia i emocje sięgamy po pędzle

#Emocje #ART

jak pracować to zespołowo z
EduScrum

Kiedy uczniowie pracują projektowo, to biorą na siebie odpowiedzialność za swój proces edukacyjny. Kiedy lubią to co robią, to szybciej się uczą i przychodzi im to z łatwością i lekkością. Praca zespołowa wre!

#MartaOrbitowska #PaulinaOrbitowska 

proud of our Newspaper

It is our honour to invite you to read our H2H School newspaper which we write on Journalism and Presentations lessons. 

nieustanny rozwój

bo jak pracować z uczniami, to trzeba być na bieżąco w edukacji, stąd nasza obecność na konferencjach, warsztatach, szkoleniach. 

Zielona Szkoła

poprzez takie wyjazdy kształtujemy samodzielność, odpowiedzialność, współpracę. Wychodzimy ze strefy komfortu, podejmując się kolejnych zadań i dążąc do ich realizacji. Czasem musimy pokonać swoje zmęczenie, niechęć czy słabości.  Dobrze móc w bezpiecznych warunkach, z nauczycielem u boku, iść do przodu.

poznajemy swoje wnętrza

na zajęciach towarzyszą nam tablety, aby móc sprawdzić swoje wiadomości, bądź je poszerzyć. Uczymy się przy pomocy gier interaktywnych, aplikacji edukacyjnych. 

Czy można ciekawiej? 

projekty międzynarodowe

jak szkoła dwujęzyczna, to i współpraca ze szkołami partnerskimi. Łączymy się na videokonferencjach ze Space Camp i realizujemy wspólnie projekty. A pod koniec roku lecimy spotkać się na tygodniowych Międzynarodowych Dniach Młodzieży.

talenty

jeśli uważasz, że nie jesteś uzdolniony plastycznie to dlatego, że nie byłeś w naszej szkole na zajęciach  ART. Tam wszystko się udaje i stanowi prawdziwe dzieło sztuki. 

English

We love English lessons

We speak English all the time, no matter if there is a break or a lesson. What to do when some teachers do not know Polish at all 😉